Startuje projekt Šachy v Ústí. Nejprve na Lidickém náměstí, pak pod mostem u Labe

31. červenec 2015 | 00:30
Šachový stolek. Foto: Facebook/Šachy na uliciŠachový stolek. Foto: Facebook/Šachy na ulici

Ústí n/L. - Lidé, kteří si rádi zahrají partičku šachu pod širým nebem se dočkali. Tuto možnost jim přináší spolupráce aktivisty Václava Pištory se spolkem Piana na ulici Ondřeje Kobzy. První šachový set, dvě křesla a šachový stůl, bude umístěný na Lidickém náměstí před Vinotékou Podskalák.

Václav Pištora s vinotékou domluvil uskladnění šachových figurek, které si zde lidé budou moci vyzvedávat. Mohou si také donést figurky svoje.

K představení projektu veřejnosti dojde v pondělí 3. srpna v 17 hodin na Lidickém náměstí.

Druhý šachový set bude umístěn na Střekově u Boxu na nábřeží, který nedávno instaloval spolek Piana na ulici. Pod mostem Dr. Eduarda Beneše bude zahajovací akce následně pokračovat.

"Těší mne, že se projekt podařilo dotáhnout do konce a Ústečané dostanou další alternativní možnost trávení volného času v našich ulicích, tak jak tomu je v řadě světových metropolí," řekl Václav Pištora.

Šachy Václav Pištora navazuje na již loni instalované veřejné piano, které nejprve bylo na hlavním vlakovém nádraží, letos je lidem k dispozici v podchodu OC Forum. Tímto dalším projektem chce prohloubit vztah Ústečanů k ulicím vlastního města.

"Lidické náměstí jsem vybral, protože se zde snoubí klidová odpočinková zóna s blízkým dopravním uzlem u divadla, a proudí tudy velké množství lidí,“ dodává Václav Pištora.

Šachový stolek zde pokřtí předseda Šachového klubu Spartak Ústí nad Labem Pavel Chrz partií proti místostarostovi centrálního obvodu Karlu Karikovi z PRO! Ústí.

"Podobné projekty přímo zapadají do našich představ o oživování veřejného prostoru. V polovině srpna zde chceme za centrální obvod uspořádat šachovou simultánní partii," řekl místostarosta centrálního městského obvodu Karel Karika.

"Velmi vítáme tuto zdařilou propagaci královské hry, je to skvělá možnost, jak mohou ústečané trávit volný čas, a zdokonalit se ve hře," řekl předseda klubu Pavel Chrz.

Jeho šachový klub patří k těm největším v České republice. Václav Pištora chce s klubem dále spolupracovat a pořádat u stolků turnaje a akce pro veřejnost.

ČTĚTE:  Ústečané po pianu dostanou šachové stolky. Na jaře 2015

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

26/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - S velkou pompou oznámila ústecká univerzita stavbu Centra přírodovědných a technických oborů. Vše ale možná zkomplikuje spor s nedalekou chemičkou.


Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

26/7 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem už v pátek vstoupí znovu do druholigových vod zápasem na hřišti Vítkovic. V novém ročníku se Arma chce pohybovat v horní polovině tabulky.


Novinka: V Ústí se nově nachází ambulance pro závislé děti

Novinka: V Ústí se nově nachází ambulance pro závislé děti

26/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V červenci byla zřízena v Ústí nad Labem nová krajská adiktologická poradna, jejíž zaměření se bude týkat dětí ve věku od deseti do osmnácti let.


Budu makat, abych dostal šanci v zápasech, říká gólman Slovanu Jan Dlouhý

Budu makat, abych dostal šanci v zápasech, říká gólman Slovanu Jan Dlouhý

24/7 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem zahájili přípravu na ledě a už se pomalu znovu těší na start ostré sezóny. Po prvním tréninku na ledové ploše v kulisách ústeckého zimního stadionu se podělil o své dojmy pro server MojeÚstecko.cz brankář Slovanu Jan Dlouhý.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516