Piano startuje u OC Forum. Doplní jej projekt Šachy v Ústí

17. červen 2015 | 11:51
Piano na ulici. Foto: archiv Václav PištoraPiano na ulici. Foto: archiv Václav Pištora

Ústí n/L. - Ústečané opět dostanou možnost vyzkoušet své dovednosti ve hře na piano. Stejně jako minulý rok jim to umožní projekt s názvem Piano v Ústí nad Labem. Nástroj bude letos až do podzimu umístěn pod střešním převisem u OC Forum na cestě k autobusové zastávce.

Nástroj byl loni umístěn ve vestibulu hlavního vlakového nádraží, kde se proti němu na konci roku spojili zaměstnanci nádraží, a byl proto pro letošní sezonu přemístěn. Instalace projektu proběhne v pátek 19. června okolo 16. hodiny.

„Po výpovědi z nádraží jsem hledal nové vhodné místo, dle podnětů z řad veřejnosti jsem nakonec zvolil prostor u OC Forum, jehož vedení mi vyšlo vstříc,“ řekl realizátor projektu Václav Pištora, který spolupracuje s týmem pražského kavárníka Ondřeje Kobzy. Ten je autorem celorepublikového projektu s názvem Piana na ulici.

Piano bude u obchodního domu pod stálým kamerovým dohledem, OC Forum zajistilo navrtání skoby do dlažby, ke které bude nástroj řetězem přichycen. Na klaviatuře nástroje se nově objeví zámek.

Pištora vyjednal spolupráci s ochrannou službu OC Forum která bude piano zamykat na noc a během bohoslužeb v sousedním kostele. Cílem je zamezení hluku v době, kdy by v okolí měl být klid. Záštitu projektu poskytl primátor města Josef Zikmund.

Do dvou týdnů po instalaci bude následovat první koncert pro veřejnost.

„Podobně jako minulý rok dám na koncertu prostor odvážlivcům z řad ústeckých hráčů, velmi rád touto cestou podpořím naše talenty,“ řekl Václav Pištora. Pištorovi se noví zájemci o vystoupení mohou hlásit.

Dalším projektem, který se Václav Pištora chystá v nejbližší době spustit jsou Šachy v Ústí. Projekt spočívá v umístění šachových stolků a křesel, na kterých se lidé mohou zdarma věnovat této královské hře.

V tomto týdnu dostal sponzorský dar od výrobce dřevěných hraček DETOA Albrechtice. Firma mimo jiné vyrábí šachové figurky a díky spolupráci s týmem Ondřeje Kobzy poskytla pět sad nových šachových figurek pro Ústí nad Labem. Pištora s týmem Kobzy ladí poslední detaily a první veřejný šachový stolek plánuje umístit na travnaté ploše Lidického náměstí. Oslovil v záležitosti povolení pro umístění místostarostu centrálního obvodu Karla Kariku a čeká na vyjádření radnice.

„Lidické náměstí se mi pro šachový stolek velmi líbí, protože nabízí jak klid tohoto hezkého místa, a zároveň velkou fluktuaci lidí díky blízkosti dopravního uzlu u divadla,“ řekl Václav Pištora. Pištora oslovil Vinotéku Podskalák, která sousedí se zamýšlenou travnatou plochou, tam by si lidé mohli šachové figurky ke hře vyzvedávat, a nemuseli by si nosit figurky svoje.

Novinky mohou lidé sledovat na facebooku. Stránky obou projektů nesou jména Piano v Ústí nad Labem a Šachy v Ústí.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

26/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - S velkou pompou oznámila ústecká univerzita stavbu Centra přírodovědných a technických oborů. Vše ale možná zkomplikuje spor s nedalekou chemičkou.


Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

26/7 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem už v pátek vstoupí znovu do druholigových vod zápasem na hřišti Vítkovic. V novém ročníku se Arma chce pohybovat v horní polovině tabulky.


Novinka: V Ústí se nově nachází ambulance pro závislé děti

Novinka: V Ústí se nově nachází ambulance pro závislé děti

26/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V červenci byla zřízena v Ústí nad Labem nová krajská adiktologická poradna, jejíž zaměření se bude týkat dětí ve věku od deseti do osmnácti let.


Budu makat, abych dostal šanci v zápasech, říká gólman Slovanu Jan Dlouhý

Budu makat, abych dostal šanci v zápasech, říká gólman Slovanu Jan Dlouhý

24/7 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem zahájili přípravu na ledě a už se pomalu znovu těší na start ostré sezóny. Po prvním tréninku na ledové ploše v kulisách ústeckého zimního stadionu se podělil o své dojmy pro server MojeÚstecko.cz brankář Slovanu Jan Dlouhý.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516