Přes léto se rozhodne, zda budu s basketem pokračovat, říká Stanislav Votroubek

23. duben 2017 | 11:00
Stanislav Votroubek. Foto: archiv MojeÚstecko.czStanislav Votroubek. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. - Basketbalisté Slunety Ústí nad Labem obsadili v letošním ročníku Kooperativa národní ligy osmé místo. Ve čtvrtfinále play-off nestačili podle předpokladů na mistrovský Nymburk. Pro MojeÚstecko.cz hodnotil uplynulý ročník Stanislav Votroubek, který zatím neví, zda bude s basketem v příští sezóně pokračovat.

Ve čtvrtfinále play-off jste prohráli 0:4 na zápasy. Jak celou sérii hodnotíte?

Rozloučili jsme se před domácími fanoušky solidním zápasem, ve kterém jsme tolik neztráceli a prohráli 90:97. Diváci si to mohli trochu užít, protože jsme se zlepšili oproti třetímu utkání, které bylo hodně špatné. V posledním utkání už Nymburk neměl dokonalý přístup a drželi jsme se jich až do konce.

V základní části jste skončili na osmém místě a v play-off se museli střetnout s multišampiónem z Nymburka. Předpokládám, že jste se právě Nymburku snažili vyhnout...

Nikdo samozřejmě nechtěl skončit osmý a jít na Nymburk. Ale někdo proti němu hrát musel (úsměv). Vyšlo to na nás. Do skupiny A1 jsme nepostoupili, chtěli jsme pak být sedmí. V takovém případě bychom šli na Pardubice, což není o moc slabší soupeř než Nymburk.

Už platíte za harcovníka ligy. Jak jste na tom osobně a hlavně zdravotně?

Tohle byla asi moje osmnáctá sezóna v profesionálním basketu (úsměv). Zranění jsem si letos vybral s ramenem, ale jinak se cítím dobře. Uvidíme, zda budu v příštím ročníku pokračovat. Zatím smlouvu nemám. Nejstarší hráč ligy ale nejsem, minimálně Welsch z Nymburka a Nečas z Pardubic jsou starší, takže ještě mám co dohánět (úsměv).

Jak hodnotíte úroven nejvyšší soutěže?

Lídrem je samozřejmě Nymburk, který má kvalitní hráče. Jiří Welsch hrál NBA, mají šikovné cizince, hráli velmi dobře i v mezinárodních soutěžích. Další týmy mají také velmi kvalitní hráče, Pardubice usilují o nejvyšší příčky, nahoře je Děčín. Také my jsme celkem obstáli a proti Nymburku důstojně sezónu zakončili.

Jak byste charakterizoval ústecký tým?

Tým se určitě může zlepšovat. Kromě mě v týmu působí řada mladých hráčů, mají potenciál. Záleží, kdo pro příští sezónu přijde a odejde. Otázkou je, kdo zůstane ze zahraničních hráčů a tak dále.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ústí nad Labem je prošpikováno kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Ústí nad Labem je prošpikováno kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Ústí nad Labem. Ty jsou dokonce i ve vozech MHD a nezahálejí ani soukromníci.


Asistent Army Fousek: Chceme potrápit Sigmu Olomouc

Asistent Army Fousek: Chceme potrápit Sigmu Olomouc

11/5 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ NAD LABEM - Tři kola zbývají do konce druhé fotbalové ligy. Tým FK Ústí nad Labem momentálně figuruje na jedenáctém místě tabulky. Není to optimální pozice, ale jedinou útěchou zůstává fakt, že mužstvu už prakticky nehrozí sestup. „Chceme zbytek sezóny odehrát důstojně,“ říká asistent trenéra Petr Fousek.


Soud exstarostku Neštěmic Miloslavu Válkovou potrestal ročním vězením s podmíněným odkladem

Soud exstarostku Neštěmic Miloslavu Válkovou potrestal ročním vězením s podmíněným odkladem

27/4 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Bývalá starostka ústeckého městského obvodu Neštěmice Miloslava Válková si vyslechla verdikt soudce. Ten političku odsoudil k ročnímu vězení s podmíněným odkladem. Verdikt je nepravomocný.


Přes léto se rozhodne, zda budu s basketem pokračovat, říká Stanislav Votroubek

Přes léto se rozhodne, zda budu s basketem pokračovat, říká Stanislav Votroubek

23/4 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Basketbalisté Slunety Ústí nad Labem obsadili v letošním ročníku Kooperativa národní ligy osmé místo. Ve čtvrtfinále play-off nestačili podle předpokladů na mistrovský Nymburk. Pro MojeÚstecko.cz hodnotil uplynulý ročník Stanislav Votroubek, který zatím neví, zda bude s basketem v příští sezóně pokračovat.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516