Ústecké piano zažije první koncert

10. červenec 2015 | 15:14
Koncert ústeckého piana. Foto: archiv Václav PištoraKoncert ústeckého piana. Foto: archiv Václav Pištora

Ústí n/L. - Veřejné ústecké piano, které je letos umístěné v průchodu OC Forum, nabídne první letošní koncert. Vystoupení se odehraje ve středu 15. července od 17 hodin. Ústečané se mohou těšit na výkony profesionálních i amatérských klavíristů. Novinkou bude možnost zúčastnit se vystoupení pro zájemce z publika, kteří na poslední chvíli seberou odvahu.

Pořadatel akce Václav Pištora i letos sáhl po osvědčených talentech. Mezi vystupující zařadil klavíristu Luďka Havla, který v březnu vybojoval druhé místo v prestižní soutěži Pianista roku. Toho zpěvem doprovodí Marcela Kyticzka Nováková.

Dvojce spolu působí v kapele Nejenjazz Band a loni byla u zcela prvního koncertu veřejného piana v Ústí. To ještě stálo na hlavním vlakovém nádraží.

Dalšími vystupujícími jsou Nikolas Pabián, Dominik Kadečka a Martin Husák. Poslední vystupující není znám, dostane možnost na místě z řad diváků. Může jít i o několik odvážlivců, kteří chtějí své umění předvést veřejnosti.

„Zvu všechny Ústečany na netradiční hudební zážitek, ze kterého chci vybudovat akci s tradicí, a postupně ji vylepšovat,“ řekl pořadatel koncertu Václav Pištora. Ten chce projektem ústeckého piana rozšířit možnosti alternativního trávení volného času občanů města a jeho návštěvníků.

„Ulice lze zabydlet netradičními instalacemi, které posílí vztah obyvatel k vlastnímu městu," dodal Václav Pištora, který současně finišuje projekt Šachy v Ústí.

Ten nabídne hru v šachy pod širým nebem. První šachové stanoviště má být již brzy na Lidickém náměstí. Pištora na obou projektech spolupracuje s týmem pražského kavárníka Ondřeje Kobzy.

Klavírní koncert se odehraje v průchodu OC Forum který začíná na Kostelním náměstí a vede k zastávkám MHD.

„Ve chvíli, kdy jsme byli osloveni s žádostí o svolení k umístění piana v podchodu OC Forum, souhlasili jsme, jelikož vítáme občanskou iniciativu a rádi podporujeme kulturní projekty v Ústí. Již několikátým rokem probíhají před Forem promenádní koncerty a dlouhodobé umístění piana tento záměr výborně doplňuje. S Václavem Pištorou jsme rovněž dohodli, že zajistí pravidelné klavírní koncerty, a jsme rádi, že svému slibu dostál," řekl ředitel OC Forum Michal Ešner.

Vstup na akci je zdarma.

ČTĚTE:  Piano startuje u OC Forum. Doplní jej projekt Šachy v Ústí

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

26/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - S velkou pompou oznámila ústecká univerzita stavbu Centra přírodovědných a technických oborů. Vše ale možná zkomplikuje spor s nedalekou chemičkou.


Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

26/7 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem už v pátek vstoupí znovu do druholigových vod zápasem na hřišti Vítkovic. V novém ročníku se Arma chce pohybovat v horní polovině tabulky.


Novinka: V Ústí se nově nachází ambulance pro závislé děti

Novinka: V Ústí se nově nachází ambulance pro závislé děti

26/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V červenci byla zřízena v Ústí nad Labem nová krajská adiktologická poradna, jejíž zaměření se bude týkat dětí ve věku od deseti do osmnácti let.


Budu makat, abych dostal šanci v zápasech, říká gólman Slovanu Jan Dlouhý

Budu makat, abych dostal šanci v zápasech, říká gólman Slovanu Jan Dlouhý

24/7 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem zahájili přípravu na ledě a už se pomalu znovu těší na start ostré sezóny. Po prvním tréninku na ledové ploše v kulisách ústeckého zimního stadionu se podělil o své dojmy pro server MojeÚstecko.cz brankář Slovanu Jan Dlouhý.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516