Zákaz hazardu v Ústí se podaří prosadit. Dřív, nebo později, říká Václav Pištora

1. prosinec 2014 | 13:02
Václav Pištora. Foto: archiv V. PištoryVáclav Pištora. Foto: archiv V. Pištory

Ústí n/L. - Byl hybnou silou velké občanské akce v Ústí nad Labem, usiloval o zákaz hazardu na území města. Výsledky referenda nejsou kvůli nedostatečné účasti platné, přesto v rozhovoru pro MojeÚstecko.cz Václav Pištora věří, že se nulová toletance podaří prosadit.

Jak hodnotíte referendum šest týdnů po konání?

Referendum ve mne stále doznívá. Společně s PRO! Ústí jsme dosáhli jednoho z největších občanských počinů v Ústí nad Labem za poslední léta. Byl okolo něho obří objem administrativy a práce celého týmu. Vzpomínám také na právní bitvu proti bývalému vedení magistrátu. Že skončíme až u Nejvyššího soudu v Brně by mne v životě nenapadlo. Většina tehdejších stran zastoupených v zastupitelstvu jakoby chtěla spáchat politickou sebevraždu a za automaty se prala skutečně do krve. Přes 13 000 lidí, kteří šli o hernách hlasovat, byl velký úspěch. Ani tak bohužel nestačil na přísnou zákonnou podmínku 35% účasti u referenda. Bůhví, jak by to dopadlo, kdyby magistrát referendum nesabotoval, a udělal aspoň nějakou propagaci. Děkuji všem občanům, kteří svůj názor v referendum vyjádřili a nezůstali doma. Referendum byla pouze jedna z etap boje proti hernám, a to dost podstatná. Nyní za iniciativu Ústí BEZ hazardu operujeme s "mandátem" velkého množství lidí, kteří nulovou toleranci heren chtějí, máme to černé na bílém. Jan Šnajdr z organizace UNASO, který zastupoval provozovatele automatů v tehdejší magistrátní skupině hazard, říkal, že zákaz heren je nápad jednotlivce. Je to tedy nápad 12 500 jednotlivců.

Už jste se setkal s ANO Ustí n/L. a mluvil s nimi o hazardu?

S hnutím ANO se setkávají kolegové z PRO! Ústí s politickým mandátem. Podílím se za PRO! Ústí na přípravě finálního řešení v oblasti hazardu. Výsledek záleží na souhře koaličních partnerů. Věřím této koalici a myslím si, že to brzy dobře dopadne.

Chcete ještě prosadit zákaz, nebo jste přehodnotili svůj postoj?

Já osobně jsem na jedné lodi s 12 500 Ústečany, kteří hlasovali pro plošný zákaz heren v našem městě. Toto řešení budu podporovat až do úspěšného konce. Myslím si, že nulová tolerance bude finální postoj celého PRO! Ústí, protože tento názor slýchám od velké většiny kolegů. Věci se dávají do pohybu, proto vydržme čekání a těšme se na finiš.

ČTĚTE:  Ústí nad Labem bude i nadále hazardním městem. Výsledky referenda jsou neplatná

Autor: Radek Pešout

Šéfredaktor serveru SeveročeskýDeník.cz. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516