Volejbaloví bratři hrají za Ústí. Trenéři si nás nepletou, říká Martin Vodvárka

2. prosinec 2014 | 16:40
Martin Vodvárka. Foto: archiv SK Volejbal ÚstíMartin Vodvárka. Foto: archiv SK Volejbal Ústí

Ústí n/L. - Bratrské dvojice ve volejbalové extralize mužů nejsou výjimečným jevem. V letošní sezóně působí sourozenci například i v týmu VK Ústí nad Labem. Konkrétně 26letý Martin Vodvárka a jeho o dvacet měsíců mladší „brácha“ Jan Vodvárka. Právě s Martinem Vodvárkou jsme hovořili nejen na téma příbuzenských vztahů, ale i o volejbalovém prostředí.

Jméno Vodvárka je v českém volejbale dost známé.

Asi ano. Nejznámějším je náš strýc Roman Vodvárka, který dlouho působil v Dukle Liberec, v reprezentaci, ale i v Německu a Belgii. Když jsem začínal s volejbalem, tak už byl v zahraničí. Od té doby uběhlo už patnáct let. Pokud se se strejdou sejdeme, samozřejmě přijde řeč i na sport a volejbal. Mě i bráchu sleduje a pokaždé nám k tomu něco poví.

Jaká byla vaše i bratrova cesta do kádru Ústí nad Labem?

Začínal jsem v Dukle Liberec a poprvé jsem v Ústí hostoval už před čtyřmi lety. Pak jsem se vrátil do Liberce, kde byla velká konkurence. A doporučil jsem do Ústí bráchu. Následně jsem šel podruhé na hostování znovu do Ústí, kde jsme se sešli s Honzou. Po operaci ramene se dostávám postupně do tempa.

Znáte i další sourozenecké dvojice v extralize?

Ještě loni to byli bratři Bartošové ve Zlíně. Jeden z nich, ten starší, už zamířil do Francie. Ale v Benátkách nad Jizerou působí bratři Nesvačilové, kteří jsou z Liberce. A pak jsou v lize ještě dvojčata Sobkové. Jakub hraje za Ústí a ten druhý za Benátky. Takže při našem vzájemném zápase jsme se všichni potkali na hřišti. Dva Vodvárkové, dva Nesvačilové a dva Sobkové najednou na palubovce.  Je to kuriozita, ale málokdo si toho všiml (úsměv). Klidně bychom mohli utvořit jedno družstvo. Ale trenéři si nás nepletou.

Jak hodnotíte dosavadní účinkování VK Ústí v sezóně?

Ze začátku jsme měli doma lehčí soupeře, ale porazili jsme je jen 3:2, tedy za dva body. Chtělo to lepší výsledky. Venku se nám moc nedaří, ale snad se semkneme a budeme bojovat o každý míč.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516