Ústečtí radní rozhodli o zprůhlednění smluv. Chtějí větší transparentnost

28. listopad 2014 | 02:02
Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czÚstecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Nová ústecká koalice ANO a PRO! Ústí se rozhodla pro zavedení transparentnějšího informování občanů. Na prvním jednání radní stanovili nové postupy ve vztahu k informovanosti občanů.

Upravena bude směrnice tajemníka o poskytování informací tak, aby úhrada za mimořádně obtížné vyhledávání informací byla vyžadována po uplynutí lhůty 60 minut (nyní 30 minut).

Významnou změnou bude plánované přijetí opatření, které povede ke zveřejňování záznamů z jednání Zastupitelstva města Ústí nad Labem na webových stránkách města. Kancelář tajemníka zajistí, aby záznam byl rovněž opatřen souborem, ve kterém bude uvedena časová stopáž s indexací času ke každému projednávanému bodu jednání.

Příslušní vedoucí odborů také zajistí zveřejňování všech smluv uzavíraných městem Ústí nad Labem a jeho jednotlivými příspěvkovými organizacemi ode dne 1. 1. 2015 a zajištěno bude i zveřejnění všech v současné době aktivních smluv uzavřených městem Ústí nad Labem (aktivita smluv je dána k datu 24. 11. 2014) na webových stránkách města takto:

I. smlouvy za období roku 2014 do 31. 3. 2015, II. smlouvy za období roků 2012 a 2013 do 30. 6. 2015, III. smlouvy staršího data do 30. 9. 2015.

"Tyto tři kroky jsou prvními opatřeními, vedoucím k transparentnosti a otevřenosti magistrátu zejména pak směrem k veřejnosti,“ uvedl k projednávaným bodům první náměstek primátora Martin Hausenblas (PRO! Ústí). "Pro zajímavost bych také rád uvedl, že prvním bodem jednání rady města bylo schválení o jmenovitém hlasování jednotlivých radních," dodal.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516