Ústecký hokej mi není lhostejný, synové za Slovan nastoupí, říká Milan Hejduk

21. srpen 2014 | 22:40
Milan Hejduk. Foto: archiv Colorado AvalancheMilan Hejduk. Foto: archiv Colorado Avalanche

Ústí n/L. - Ústecký zimní stadión dobře zná, a třebaže prožil celou svou profesionální hráčskou dráhu mimo rodné město, pořád se Milan Hejduk na sever Čech vrací. Tedy především v létě. Bývalý útočník, který zakotvil v americkém Denveru, tady tráví volné měsíce.

A proto nepřekvapuje, že se dlouholetá hvězda Colorado Avalanche z NHL stále hlásí k ústeckým barvám i v období, které není pro zdejší tým zrovna komfortní.

„Samozřejmě sleduji dění v klubu. Vnímám, že nové vedení Slovanu se snaží dát všechno do kupy,“ řekl Milan Hejduk při setkání se zástupci médií.

„Jde o to, aby se povedlo zachránit hokej ve městě. Jako člověk, který se tu narodil a začal hrát hokej za žáky, mám ke Slovanu vztah. Není mi to lhostejné,“ vyznal se bývalý reprezentant, který z Ústí zamířil do Teplic a odtud v sedmnácti letech přestoupil do Pardubic, kde hned vstoupil do extraligy dospělých.

A naznačil, jak tráví léto. „Běžným způsobem. Jelikož jsem hodně času v zámoří, využívám dovolenou k tomu, abych byl co nejvíce s rodiči. Navštěvuji i příbuzné a známé. Chodím hrát tenis, mám další aktivity, a samozřejmě se věnuji oběma synům. Jsou to dvojčata a je jim deset let. Vedu je také k hokeji. I na nich poznávám, jak to všechno utíká,“ svěřil se Hejduk.

"Momentálně chodím v Ústí na tréninky mládeže, které vede Honza Čaloun. Všiml jsem si, že to dělá výborně. A za ústecký tým při Kropáčkově memoriálu nastoupí, přestože jsou registrovaní v USA," prozradil bývalý hokejista.

„Oběma klukům už v polovině srpna začalo učení. V ústecké základní škole Pod Holoměří dělali nějaké zkoušky, konkrétně z češtiny a vlastivědy. Je to stejná škola, kterou jsem navštěvoval já, takže cítím nostalgii. Do zámoří odlétáme počátkem září,“ nastínil olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu.

V Denveru, kde bydlí, není hokej sportem číslo jedna. „Prioritou je americký fotbal,“ upřesnil Hejduk, který ani po skončení kariéry v Colorado Avalanche neutnul vazby na klub, v němž strávil neuvěřitelných čtrnáct sezón.

„Z Čechů tam momentálně působí obránce Honza Hejda a do kempu přichází talentovaný brankář Will z Mladé Boleslavi,“ zmínil krajany.

ČTĚTE:  Milan Hejduk se vrací do rodného Ústí. Pomůže hokejovému Slovanu?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516