Ústecký dopravní podnik má první z 26 nových trolejbusů

2. srpen 2014 | 22:29
Nový trolejbus v MHD Ústí nad Labem. Foto: Dopravní podnik města Ústí n.L./Petr ŠašekNový trolejbus v MHD Ústí nad Labem. Foto: Dopravní podnik města Ústí n.L./Petr Šašek

Ústí n/L. - V ústeckých ulicích jezdí nový trolejbus z celkového plánovaného počtu 26 vozů. Nasazen je na linku 56 mezi Všebořicemi a Neštěmicemi.

Nové trolejbusy mají oproti stávajícím několik specialit. Především se liší pohonem na prostřední ze tří náprav, které drží kola. V zimě nebo při zhoršených adhezních podmínkách trolejbus jakoby plave a láme se.

"Dohodli jsme se, že pro kopcovitý terén by bylo lepší, kdyby byla hnaná prostřední náprava, aby kloub byl tažený a ne tlačený,“ vysvětlil ředitel Dopravního podniku Radek Chobot. Jiné jsou isedačky pro cestující, na první pohled nejsou příliš pohodlné. Podle dopravce byly vybrány kvůli hygieničnosti a snadnější údržbě.

Letos bude v Ústí dalších ještě pět nových trolejbusů. V roce 2015 má být dodáno dalších dvacet nových vozů. Budou stát zhruba 440 milionů, z toho je přes 117 milionů evropská dotace.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516