Ústecká Elba chce pozvednout hokejbal a dostat ho mezi veřejnost

13. září 2014 | 13:43
Milan Jelen. Foto: archiv Hokejbal Elba DDM Ústí n.L.Milan Jelen. Foto: archiv Hokejbal Elba DDM Ústí n.L.

Ústí n/L. - Ústí nad Labem platí za baštu hokejbalu, v poslední době ale bylo poměrně na ústupu. To chtějí hokejbalisté klubu Elba DDM pod trenérském vedení Milana Jelena změnit a kromě úspěšných výsledků chtějí také dostat hokejbal do většího podvědomí veřejnosti.

Ještě v sezóně 2011-2012 Elba hrála finále hokejbalové extraligy, v posledním ročníku se ale pro změnu bála o sestup. Takovému propadu se chtějí nyní v Ústí vyhnout. Klub rovněž uspořádal předsezónní tiskovou konferenci, na které kromě trenéra Jelena byli přítomni hráči Prášek, Banda, Štěpánek, Hubený, Růžička a vedoucí klubu Laibl.

Ústecký kouč Jelen si nejprve pochvaloval zlepšeného zázemí klubu. Elba bude v novém ročníku hrát dokonce na umělohmotném povrchu, který nahradil starý asfalt. „Máme nově lepší zázemí, tedy i kabiny. Nový povrch stál 800 tisíc korun. Byla to levnější varianta proti výměně asfaltu, která by stála 2,5 milionu. Rozhodli jsme se také změnit logo klubu, ve kterém je vidět hrad Střekov, což je ústecká dominanta. Stále celý klub také zastřešuje Domov dětí a mládeže Ústí nad Labem,“ nastínil Jelen.

Jelen také komentoval finanční situaci klubu. „Celý rozpočet pro „A“ tým se pohybuje kolem půl milionu korun. Prozradím také něco o našich sponzorech. Chtěli jsme oslovit několik nových partnerů, kteří by nás podporovali. Minulá sezóna v tomto ohledu byla velmi složitá a i hráči do toho museli vložit své vlastní prostředky. Hlavním sponzorem je tedy ORIGO Auto-sklo Ústí nad Labem. Díky nim jsme byli schopni koupit nové dresy. Jsou to vyvinuté dresy speciálně pro hokejbal. Značka Speed Deer, která vznikla speciálně pro hokejbal. Už tedy nepoužíváme klasické dresy hokejového střihu,“ vysvětlil Jelen.

„Dalším sponzorem je dopravní společnost Zdemar. Čtvrtým partnerem je distributor thajské rýže Food fighters. Navrch máme záštitu města Ústí nad Labem,“ pochvaluje si Jelen, který v minulosti vedl i mládežnické výběry Mostu či seniorský tým Kovo Praha.

Elba představila i nového kapitána. „Je jím Michal Hubený, asistenty jsou Miloslav Růžička a Daniel Prášek. V brance je Zdeněk Banda, dvojkou Antonín Brhel,“ prozradil kouč.

Trenér nastínil i změny v hráčském kádru. „Posilou je Honza Štěpánek, který se vrátil, získali jsme i střídavé startyLanghtalera a Marka Zápotockého. David Bím z Ronda Teplice se taktéž  vrátil. Michal Hubený ohlásil návrat z Litoměřic, Horáček a Pilař z Děčína. Přichází i Wurdák z Mostu. Michal Chmel se zapojí do přípravy, ještě hrával v tehdejší Severce. Kádr se spíše doplnil. Skončili naopak Jakub Jirava a Aleš Obdržálek,“ prozradil trenér Elby.

Ústečtí začínají sezónu dvěma venkovními výjezdy. „O víkendu začínáme v Třinci, v neděli pak v Hodoníně se Sudoměřicemi. Cílem je se dostat do play-off, tedy do osmičky. Z víkendu chceme přivést šest bodů,“ burcuje Jelen.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516