Tým má předpoklady ke zlepšení, míní manažer ústeckých volejbalistů Miroslav Přikryl

17. listopad 2014 | 23:36
Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMiroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Bojovnost a elán. To jsou atributy, na které v letošní sezóně především spoléhají volejbalisté VK Ústí nad Labem. V extralize hrají důstojnou úlohu a srdnatě se mohou měřit s každým soupeřem.

„Tým jsme během léta poskládali s jasným záměrem, abychom po přípravě vstoupili do soutěže v dobré herní kondici. Družstvo je oproti loňsku ekonomicky dražší, i když ne skokově,“ říká generální manažer klubu Miroslav Přikryl.

V Ústí si vytkli za cíl pohybovat se kolem osmého místa v tabulce extraligy. „Jakžtakž se nám to daří. Mohli jsme sice ukořistit i o pár bodů více, ale to je vývoj sportu, kde se nedá nic přesně naplánovat,“ pravil klubový šéf.

Měřítkem schopností i kvality ústeckého celku se stal zápas s favorizovaným novým klubem extraligy VK ČEZ Karlovarsko. „I když nemůžeme našim klukům nic vytknout, byl tam přece jen rozdíl ve zvládání volejbalového řemesla, co se týče individuálních dovedností. Převaha i výsledek patřily soupeři, ale naši hráči se snažili nedostatky nahradit bojovností, mladickou silou a pomohlo nám i ústecké publikum. Ve druhém a třetím setu jsme vzdorovali až do koncovky,“ líčil Přikryl po prohře 0:3.

Dá se předpokládat, že proti srovnatelným protivníkům v extralize budou mít Ústečtí reálné naděje na úspěšné výsledky. „Družstvo získává svou tvář. Mám dojem, že se zlepšuje po výkonnostní stránce. Věřím, že se podaří skloubit, aby hra jednotlivců šla ruku v ruce s kolektivním posunem,“ přemítal generální manažer.

K oporám týmu patří univerzál Martin Vodvárka. „Myslím, že se v dosavadním průběhu sezóny nemáme za co stydět. Bojujeme o každý míč a týmová souhra zatím funguje. Doma jsme sice mohli urvat místo dvoubodových vítězství zápasy s maximálním bodovým ziskem, ale snad to přijde příště. Ještě k tomu potřebujeme získat větší odvahu při zápasech venku,“ vystihl názor hráčské kabiny Martin Vodvárka, který je starším bratrem dalšího ústeckého hráče Jan Vodvárky.

ČTĚTE:  Jsem rád za šanci a práci v Ústí, říká nový trenér volejbalistů Jan Malina

Ústí je pro hráče nástupní i výstupní stanicí, říká šéf volejbalového klubu Miroslav Přikryl

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516