Revitalizace střekovského nábřeží asi nebude. Revokaci čeká i dotace pro AmULet

8. listopad 2014 | 14:40
Pohled na Střekovské nábřeží. Foto: archiv MojeÚstecko.czPohled na Střekovské nábřeží. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Hned na první radě složené ze zástupců nové ústecké koalice má dojít k několika revokacím usnesení předchůdců. Revitalizace střekovského nábřeží podle stávajícího zadání asi nebude.

Změnit rozhodnutí, pokud to půjde. Podle tohoto zadání se budou řídit nově zvolení ústečtí radní. Ustavující zastupitelstvo je v pondělí 10. listopadu 2014. A hned po něm nová městská rada bude úřadovat.

Chce zabránit platnosti a vyplacení dotace ve výši až 24 milionů korun spolku AmULet. Tímto spolkem končící rada nahradila Činoherní studio. O tutu dotaci se navíc zajímá policie, zástupci PRO! Ústí totiž podali trestní oznámení na rozhodnutí zastupitelů, kteří o přidělení rozhodli na posledním zasedání.

Budoucí primátor Josef Zikmund (ANO) pro MojeÚstecko.cz rovněž potvrdil, že nebude podepsána smlouva s realizační firmou, která má proměnit střekovské nábřeží. "V našem hnutí máme čtyři architekty a máme jinou představu o tom, jak má nábřeží vypadat," dodal Martin Hausenblas (PRO! Ústí), budoucí první náměstek primátora.

Hausenblas se Zikmundem se shodli, že už nelze zastavit rekonstrukci plavecké haly na Klíši. "Byla by velká finanční škoda. Tento projekt se musí dokončit za stávajícího zadání," konstatoval očekávaný nový primátor města.

ČTĚTE:  DOKUMENT. ANO a PRO! Ústí podepsalo koaliční smlouvu, čeká se na zastupitelstvo

Autor: Radek Pešout

Šéfredaktor serveru SeveročeskýDeník.cz. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516