Prohlášení bývalých členů ANO zastoupených ve vedení města Ústí nad Labem

28. červen 2015 | 21:11
Věra Nechybová. Foto: archiv MojeÚstecko.czVěra Nechybová. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Respektujeme krok předsednictna hnutí ANO, rozhodně ale odmítáme to, abychom byli označováni za pučisty. Byli to právě zástupci ANO zastoupení v bývalém vedení města, kteří za zády členské základny vyjednávali společně s PRO!Ústí o jiných koalicích s cílem zbavit se názorových oponentů.

Koalice hnutí ANO a PRO!Ústí byla dlouhodobě neudržitelná, kroky bývalého koaličního partnera podporované částí ANO v důsledku poškozovaly město Ústí nad Labem.

Byla to část ANO kolem Pavla Štěpaře a Martina Maty, která společně s PRO!Ústí chtěla získat ke spolupráci UFO a ODS. Ústeckému fóru občanů už na jaře nabízel místo v radě města lídr PRO!Ústí Martin Hausenblas.

Bývalý náměstek Martin Mata a radní Milan Krejčí před několika týdny nabízeli ODS post náměstka primátora, člena rady města a pozici ve vedení obvodu Ústí nad Labem - město. Té stejné ODS, jejíž podporu současnému vedení města teď kritizují.

Ani o jednom z těchto kroku neměla členská základna žádné informace, šlo o kroky vedené úzkou skupinou lidí, která měla za cíl zbavit se nepohodlných starostů a těch, kteří se vymezili vůči PRO!Ústí.

Stejně tak zástupci hnutí ANO dlouhodobě chystali odvolání svých vlastních starostů. Už v březnu takto chtěli odvolat starostu centrálního obvodu Kamila Hýbnera, připravovali i odvolání starosty Severní Terasy Pavla Dufka. Jeho místo nabízeli TOP 09.

Podle představ této skupiny ANO měli být všichni zastupitelé ovcemi, které budou jen zvedat ruce.

Bez předchozího projednání uvnitř hnutí ANO se měl v únoru stát čtvrtým náměstkem primátora tehdejší předseda oblastního sdružení Pavel Štěpař.
Z toho se zřejmě obratem stal odborník na odpady a měl se stát jednatelem společnosti AVE. Tento bod prošel radou města a byl původně předložen i do posledního zastupitelstva. Ani tento krok zástupci ANO v bývalém vedení města s kolegy nijak neprojednávali.

Můžeme spekulovat o tom, zda se z Pavla Štěpaře stal během několika týdnů odborník na odpady, nebo zda šlo jen o zajištění místa s příjmem kolem 50 tisíc korun měsíčně.

Už od počátku jsme se důrazně ohrazovali proti experimentům zástupců PRO!Ústí. První zásadní nesouhlas jsme vyjádřili se záměrem sociálních obchodů, které měly vzniknout v některých městských obvodech. Ani o tom s námi nikdo nediskutoval.

Stejně tak chtělo PRO!Ústí přivést zpět do Ústí nad Labem Agenturu pro sociální začleňování, která během svého předchozího působení městu nic nepřinesla.
Pověstnou poslední kapkou pro nás bylo to, že na posledním zasedání Rady města Ústí nad Labem zástupci PRO!Ústí informovali o záměru nabídnout ministerstvu vnitra budovy UJEP pro uprchlíky. Základním požadavkem bylo, aby se tato věc neobjevila v zápisu ze zasedání rady. Šlo tedy o evidentní snahu utajit tento záměr před veřejností, protože zápisy z rady města jsou zveřejňovány na webových stránkách.

Považujeme za naprosto skandální přípravu takových kroků. Ústí nad Labem se potýká se sociálními problémy a přísun až stovek uprchlíků by znamenal konec křehkého sociálního smíru.

Bývalé vedení města nepřípustně zasahovalo do veřejných zakázek. Jejich kroky tak v důsledku mohou ohrozit celý program IPRM Mobilita. Standardem se stávalo zadávání zakázek předem vybraným architektům. Samostatnou kapitolou je působení bývalého radního Jaroslava Haidlera v čele příspěvkové organizace Činoherní studio města Ústí nad Labem, kde existuje vážné podezření z porušení zákonů.

Všechny kroky bývalého vedení města jsme schopni doložit a v konkrétních případech podáme trestní oznámení.

Vždy jsme dodržovali a naplňovali program a ideje hnutí ANO. I díky nim jsme v podzimních komunálních volbách získali důvěru voličů. Stejný program budeme naplňovat i nadále.

V práci budeme pokračovat dál, mandátu se nevzdáme, jsme tady pro občany, kteří nám svými hlasy svěřili mandát zastupitele a které nechceme zklamat. Ničím jsme se neprovinili, jen chtěli chránit zájmy našeho města.

Autor: Ing. Věra Nechybová, Mgr. Renata Zrníková, Yveta Tomková, Pavel Dufek

ČTĚTE: Hnutí ANO ruší organizaci v Ústí, pučisty nabádá ke složení mandátů

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jaroslav Doubrava nebyl vyškrtnut z kandidátky Severočeši.cz

Jaroslav Doubrava nebyl vyškrtnut z kandidátky Severočeši.cz

29/9 / AKTUALITY / ÚSTECKO - Přestože všichni byli vyškrtnuti z kandidátky Severočeši.cz, jediné jméno zůstává. Jaroslav Doubrava může obhajovat post senátora, potvrdila zmocněnkyně hnutí Hana Jeníčková.


Na úvod sezóny očekávám emoce, vyhlíží generální manažer Přikryl extraligu

Na úvod sezóny očekávám emoce, vyhlíží generální manažer Přikryl extraligu

26/9 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ NAD LABEM - Atraktivní vstup do extraligy mají volejbalisté SKV Ústí nad Labem. V polovině října 2016 vykročí do nadcházející sezóny s novým trenérem, zásadním způsobem obměněným kádrem a ještě k tomu na půdě prestižního soupeře. Proto je na místě zastavit se nad tím, jaké představy a záměry provázejí ústecký volejbal na prahu nového soutěžního ročníku. Blíže na toto téma hovoří generální manažer klubu Miroslav Přikryl.


Basketbal se zvedá v očích veřejnosti, říká marketingový manažer Vladimír Hejl

Basketbal se zvedá v očích veřejnosti, říká marketingový manažer Vladimír Hejl

26/9 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ NAD LABEM - Tréninky a zápasy na palubovce vyměnil za práci s počítačem, komunikaci a jeho novým „pracovištěm“ se stala klubová kancelář v ústecké hale na Klíši. Takovou současnost prožívá dlouholetý ligový basketbalista Vladimír Hejl, který ukončil aktivní kariéru a je marketingovým manažerem klubu BK Ústí nad Labem. „Basketbal se zvedá v očích veřejnosti. Těším se na právě se rozbíhající sezónu,“ říká Hejl po startu nejvyšší basketbalové soutěže.


Trenér fotbalistů Army Jiří Skála: Jsem trpělivý, tým se bude zlepšovat

Trenér fotbalistů Army Jiří Skála: Jsem trpělivý, tým se bude zlepšovat

22/9 / ÚSTECKÉ SPORTY / Ústí n.L. - Ústečtí fotbalisté vypadli v 3. kole MOL Cupu, když na domácím stadionu nestačili vzdorovat prvoligové Zbrojovce Brno po výsledku 1:4. V sobotu pak Arma nastoupí v dalekém Třinci a bude bojovat o zlepšení své druholigové reputace. "Zápas s Brnem byl těžký, ukázala se kvalita prvoligového soupeře," rozebírá pro MojeÚstecko.cz pohárový duel trenér Army Jiří Skála.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516