Pokud kluby chtějí hrát nejvyšší soutěž, musí si sehnat sponzory samy, říká Josef Zikmund

7. prosinec 2014 | 23:39
Ústecký primátor Josef Zikmund s vnukem. Foto: archiv MojeÚstecko.czÚstecký primátor Josef Zikmund s vnukem. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Výborný zápas, který sehráli basketbalisté BK Ústí nad Labem v NBL s favorizovanými Pardubicemi, sledoval z hlediště i nový ústecký primátor Josef Zimund (ANO). Ke sportu projevuje pozitivní a vřelý vztah, protože se mu věnoval aktivně až do svých osmatřiceti let.

Co vás přivedlo v roli primátora do ústecké sportovní haly na Klíši?

Jako zastupitelstvo města jsme přidělili čtyřem sportům - fotbalu, hokeji, basketbalu a volejbalu - peníze na celý rok. Cítím svoji povinnost, abych se na všechny v Ústí podíval. Byl jsem na fotbale a vyhráli jsme 1:0. I basketbalisté zvítězili, když jsem navštívil už jejich dva domácí zápasy. Byl jsem na hokeji a prohráli jsme 0:1. Snad jsem jim nepřinesl smůlu. Jenom ústecké extraligové volejbalisty jsem viděl v této sezóně jen v televizi. A všiml jsem si, že zatím to není na vrcholnou úroveň.

Ke kterým sportům máte nejblíže?

Začínal jsem s basketbalem a kdysi jsem hrál tři roky za Lokomotivu Ústí s Kamilem Brabencem, který se potom stal legendou československého basketbalu. Jelikož jsem byl malý, přešel jsem k házené. Za Chemičku Ústí jsem nastupoval v době, kdy jsme třikrát postoupili z krajského přeboru do druhé nejvyšší soutěže. Vždycky jsme v ní vydrželi sezónu a zase jsme spadli. Nedávno jsme se sešli jako stará garda.

Co soudíte o současném ústeckém basketbalu?

Je to trošku rozdíl oproti době, co jsme hráli házenou. Tehdy soupeřily Ústí nad Labem s Lovosicemi, kdežto v nynějším sportu hrají v nadsázce nakoupení hráči za jeden klub proti nakoupeným hráčům z druhého klubu. Přesto se domnívám, že basketbal je na tom ze sportů v Ústí nejlépe.

Jaký je váš přístup, co se týče přízně vůči sportovcům?

Fandím všem lidem, kteří do toho dávají srdíčko a bojovnost. Pokud ale chtějí některé kluby hrát nejvyšší soutěž, musí si sehnat sponzory samy. Město je zadlužené.

ČTĚTE:  Naše snaha je posílit finance do mládežnického sportu, říká Josef Zikmund

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516