Nová ústecká koalice kritizuje nevýběr rektora UJEP

3. listopad 2014 | 00:43
Budova UJEP. Foto: archiv Wikipedia.orgBudova UJEP. Foto: archiv Wikipedia.org

Ústí n/L. - Akademický senát ústecké univerzity UJEP nezvolil rektora, volba bude znovu od začátku. Průběh volby a výběr nového prvního muže vysoké školy se nelíbí nově utvořené ústecké koalici ANO a PRO! Ústí.

"Koalice hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí je překvapena výsledkem volby rektora Univerzity J. E. Purkyně a vyslovuje politování nad absencí partnera pro dialog o budoucí spolupráci města a univerzity," uvedla hnutí ve společném prohlášení.

"Mrzí nás, že Akademický senát UJEP nezvolil kandidáta na rektora. Doufali jsme, že v kandidátovi, který převezme funkci rektora 1. 3. 2015, najdeme již nyní partnera pro nastavení parametrů budoucí úzké spolupráce města a univerzity. Nedovedeme si představit, že tyto dva subjekty budou fungovat, aniž by spolu komunikovaly," řekl Martin Hausenblas, lídr PRO! Ústí a budoucí první náměstek primátora.

"Doufáme, že v nové volbě zvolí univerzita kandidáta s jasnou a konkrétní vizí, který bude přínosem nejen pro rozvoj univerzity, ale i města. Přáli bychom si, aby nový rektor vnesl spolu s námi do města "čerstvý vítr" a tolik potřebnou změnu," uvedla Jana Bohuňková, budoucí radní pro oblast školství a sociálních věcí.

„Město Ústí nad Labem a UJEP by měly daleko více spolupracovat. Chci proto pana rektora zvát na jednání rady, když bude body o spolupráci města a univerzity projednávat. A na tuto spolupráci se těším,“ dodal budoucí primátor Ing. Josef Zikmund.

ČTĚTE:  Ústecká UJEP nového rektora zatím mít nebude. Senát nikoho nezvolil

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516