Na Severní Terase proběhla bezpečnostní akce. Kontrolovali se bezdomovci

17. prosinec 2014 | 14:53
Mapování bezdomovců na Severní Terase. Foto: archiv MP Ústí n.L.Mapování bezdomovců na Severní Terase. Foto: archiv MP Ústí n.L.

Ústí N/L. (S. Terasa) - Ústečtí strážníci kontrolovali bezdomovce na Severní Terase. Preventivně bezpečnostní akce byla zaměřena na neoprávněné zřizování provizorních obydlí bezdomovci, kteří si svá ležení budují na městských pozemcích nebo v blízkosti parovodů, kde hrozí jejich poškození.

"Lidé bez domova často používají při vaření otevřeného ohně a právě v tento moment se stává, že parovod nebo jiné podobné zařízení poškodí. Lidé bez domova si tato rizika většinou ani neuvědomují, proto strážníci s pracovníky městského obvdou Severní Terasa jejich příbytky v těchto rizikových místech vyhledávají a vysvětlují jim, jaké nebezpečí jejich počínání s sebou přináší," sdělil pro MojeÚstecko.cz Jan Novotný z městské policie.

"V těchto případech je posléze přinutí takováto provizorní přístřeší zlikvidovat a nepořádek po sobě uklidit. Dále jim strážníci poradí, kam a na koho se mohou  obrátit v případech, kdy se ocitnou  v tíživé situaci, kdy nemají co jíst nebo nemají kde spát," dodal Jan Novotný.

Kontrolou bylo v katastru obvodu Severní Terasy zmapováno pět míst, kde se bezdomovci neoprávněně zdržují  a kde svou činností  dávají prostor k zakládaní černých  skládek, které pak úřady městských obvodů musí na své náklady po nich uklidit.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516