Lídr z Ústí BEZ hazardu kritizuje primátora Zikmunda za liknavost k regulaci automatů

8. duben 2015 | 08:54
Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czHerna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - V okolí ústeckého Mírového náměstí se nachází zhruba 200 hracích automatů a aktivistovi z Ústí BEZ hazardu se to nelíbí. Václav Pištora navíc kritizuje primátora Josefa Zikmunda (ANO), že strká hlavu do písku a k otázce regulace hazardu se moc nevyjadřuje.

„Pan primátor k otázce heren od voleb převážně mlčí, takže jsem něco podobného bohužel čekal, překvapila mne ale celková neochota téma hazardu vůbec dořešit, a hlavně některé mylné argumenty, kterými pan primátor zdůvodňoval svou neaktivitu," reagoval Václav Pištora z Ústí BEZ hazardu na mediální vyjádření ústeckého primátora z tohoto týdne.

Podle Václava Pištory jsou některé argumenty uvedené primátorem nepravdivé a zástupné. Jejich uvedení na pravou míru zaslal Josefu Zikmundovi v otevřeném dopise. „Pan primátor je koaliční smlouvou vázán k regulaci heren, která bude mít smysl, a proto jsem se mu mylné argumenty pokusil v dopise vyvrátit,“ řekl Václav Pištora.

Ten v dopise primátorovi poukazuje například na fakt, že Ministerstvo financí oddálilo zavedení nového zákona o hazardu až na datum 1.1. 2017 a není navíc jisté, že tento termín bude nakonec skutečně platit. Současný počet více jak 600 automatů by tak v Ústí nad Labem zůstal neměnný téměř další 3 roky. Tato doba se skládá z čekání na nový zákon o hazardu, a potom jednoho roku pro odebírání VLT povolení Ministerstvem financí.

Dle Pištory proto město musí co nejdříve zasáhnout přijetím vlastní vyhlášky, tak jak slíbilo. Sám primátorovi navrhl konečný termín pro přijetí nové vyhlášky červnové zasedání zastupitelstva.

Právě na regulaci vlivem nového zákona primátor Zikmund spoléhá. „Dále jste uvedl, že nový zákon o hazardu vyloučí ze hry osoby v insolvenci. V připomínkovém řízení k novému zákonu již toto opatření vypadlo, aktuální podoba zákona počítá s vyloučením osob na sociálních dávkách, ale umožní hru osobám, na které je uvalena exekuce,“ napsal Václav Pištora.

ČTĚTE:  Zákaz hazardu v Ústí se podaří prosadit. Dřív, nebo později, říká Václav Pištora

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

26/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - S velkou pompou oznámila ústecká univerzita stavbu Centra přírodovědných a technických oborů. Vše ale možná zkomplikuje spor s nedalekou chemičkou.


Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

26/7 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem už v pátek vstoupí znovu do druholigových vod zápasem na hřišti Vítkovic. V novém ročníku se Arma chce pohybovat v horní polovině tabulky.


Novinka: V Ústí se nově nachází ambulance pro závislé děti

Novinka: V Ústí se nově nachází ambulance pro závislé děti

26/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V červenci byla zřízena v Ústí nad Labem nová krajská adiktologická poradna, jejíž zaměření se bude týkat dětí ve věku od deseti do osmnácti let.


Budu makat, abych dostal šanci v zápasech, říká gólman Slovanu Jan Dlouhý

Budu makat, abych dostal šanci v zápasech, říká gólman Slovanu Jan Dlouhý

24/7 / ÚSTECKÉ SPORTY / ÚSTÍ N.L. - Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem zahájili přípravu na ledě a už se pomalu znovu těší na start ostré sezóny. Po prvním tréninku na ledové ploše v kulisách ústeckého zimního stadionu se podělil o své dojmy pro server MojeÚstecko.cz brankář Slovanu Jan Dlouhý.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516