Lidé bez domova v Ústí nad Labem získají informační leták

25. listopad 2014 | 15:16
Kontrola bezdomovců. Foto: MP Ústí nad LabemKontrola bezdomovců. Foto: MP Ústí nad Labem

Ústí n/L. - V těchto dnech probíhají preventivně bezpečnostní akce zaměřené na monitoring lidí bez domova v Ústí nad Labem.

Smyslem akcí je zmapování maximálního počtu lokalit, kde se bezdomovci zdržují, a určení počtu osob, které v daných lokalitách přebývají. S příchodem zimních měsíců pak budou mít strážníci městské policie snazší práci s jejich kontrolou.

Většinou se jedná o lokality, které nejsou v majetku obce, strážníci je proto odtud nemohou vykázat. Na místech pak vznikají provizorní obydlí, kde se zdržuje i několik osob, které tvoří značný nepořádek a vznikají tak černé skládky.  Někteří bezdomovci si zřizují svá provizorní bydlení v místech, kde jim hrozí nebezpečí úrazu nebo v místech, kde svým jednáním ohrožují  majetek nebo zdraví jiných osob.

Příkladem byla tento týden skupinka bezdomovců, kteří rozdělávali otevřený oheň u parovodu v těsné blízkosti výměníkové stanice. V tomto případě přinutili strážníci bezdomovce, aby nepořádek uklidili, a z místa je vykázali.

„Lidé bez domova nám nejsou lhostejní a s nadcházející zimou je potřeba vytvořit i pro ně takové podmínky, aby se v případě velkých mrazů měli kam ukrýt.  Městská policie například již tvoří informační letáky, které bude těmto lidem distribuovat. Pro ty, kteří mají zájem svou situaci řešit, bude mít město připravenou pomocnou ruku. Do budoucna bych chtěla vytvořit na magistrátu pozici sociálního pracovníka, který bude s lidmi bez domova pracovat dlouhodobě a systematicky," uvedla pro MojeÚstecko.cz náměstkyně primátora města Jana Bohuňková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516