Kauza hazard. Iniciativa posbírala další 2 tisíce pod petici za referendum v Ústí

19. srpen 2014 | 01:11
Iniciativa Ústí BEZ hazardu nemá dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduIniciativa Ústí BEZ hazardu nemá dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Iniciativa Ústí BEZ hazardu ve spolupráci s platformou PRO! Ústí odevzdaly v pondělí (18.8.2014) na ústecký magistrát dalších 2 tisíce podpisů Ústečanů, kteří podporují vyvolání referenda o hernách s automaty.

Právě tento počet byl totiž magistrátem z již nashromážděných archů kvůli nečitelnosti či chybám v záznamech vyškrtán a nově vyžádán.

"Nyní je míček na straně hřiště magistrátu, věřím, že druhé proškrtávání pro nás nedopadne tak katastrofálně, jako to první, kdy v koši skončil podpis téměř každého třetího ústečana, což představovalo přední příčku ze všech protihazardních iniciativ v zemi," říká pro MojeÚstecko.cz hlavní představitel iniciativy Václav Pištora.

"Pokud počet uznaných podpisů porovnám například se Znojmem, kde byly vyřazeny 4 % podpisů, je mi líto propadlých hlasů Ústečanů, kteří petici rádi podepsali, téměř 30 % škrtání je skutečně likvidační," povzdechl si Václav Pištora.

Správní odbor magistrátu nyní zkontroluje nově podané podpisy a referendum může schválit poslední zastupitelstvo současného vedení města, které se koná 1. září 2014.

Obyvatelé města by si tak v hlasování rozhodli, zda herny v Ústí chtějí a magistrát by se musel dle výsledku zařídit. Výsledek referenda je také zastupiteli zpětně nepřehlasovatelný a dlouhodobě závazný.

ČTĚTE:  Ústecký magistrát neuznal třetinu podpisů pod peticí za vypsání referenda o hazardu

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516