Jsem rád za šanci a práci v Ústí, říká nový trenér volejbalistů Jan Malina

15. listopad 2014 | 12:25
Jan Malina. Foto: archiv MojeÚstecko.czJan Malina. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Těsně před startem právě probíhající sezóny přišel do volejbalového klubu Ústí nad Labem nový kouč Jan Malina, který předtím působil v týmu ČZU Praha. V rámci české extraligy se tak stal aktérem zajímavého trenérského přestupu. „Je to hlavně o práci,“ zní jeho krédo.

Jaká byla vaše dosavadní volejbalová kariéra?

Nikde jinde, než v Praze, jsem v Česku nehrál ani netrénoval. Konkrétně jsem s volejbalem strávil většinu času ve vysokoškolském klubu VŠ, na který navázal USK a poté ČZU. Po skončení hráčské dráhy jsem přešel do trenérské role a v roce 1998 jsem půl roku působil v Libyi, kde pracovali i čeští fotbaloví a házenkářští trenéři.

Co vás nyní přivedlo do Ústí nad Labem?

S vedením ČZU Praha jsem byl i před nynější sezónou v extralize domluvený, že zůstanu dál jako hlavní a zodpovědný trenér. Udělal jsem i celou přípravu. Jenže s návratem brazilského trenéra, který předtím zastával v klubu funkci šéftrenérem mládeže, se to poněkud změnilo. Byli jsme dva koučové a hráči nevěděli, co mají dělat. Nefungovala komunikace kvůli vysvětlení a vyřešení trenérské otázky.

Těší vás, že jste se v ČZU Praha podílel na rozvoji mladých hráčů? Například Finger se dostal do české reprezentace a následně hned do zahraničí.

Je pravda, že v ČZU jsou šikovní hráči. Pár kvalitních volejbalistů jsme vychovali. Šlo o týmovou práci, takže bych svoje trenérské zásluhy nepřeceňoval.

Jak si zvykáte na Ústí nad Labem?

Přišel jsem do klubu až v polovině října. S dojížděním z Prahy nemám problém. Jezdím vlakem a za hodinku jsem v Ústí. Stíhám to docela dobře a vážím si říjnové nabídky ze strany ústeckého generálního manažera Miroslava Přikryla. Byl jsem rád za novou šanci v extralize.

Jaké je vaše trenérské motto a z něj vyplývající cíle?

Je na nás, abychom pracovali a na nic se nevymlouvali. Šéf klubu chce klidnou záchranu Ústí v extralize. Věřím, že to zvládneme. Když si to všechno sedne, mohli bychom se probojovat do play-off. Umístění do osmičky by bylo úspěchem a předpokládám, že situace kolem osmé příčky, oddělující účastníky vyřazovací části od spodních pater tabulky, bude hodně vyrovnaná.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516