Japonci jsou chováním a pokorou někde jinde, než my, říká ústecký basketbalista Ladislav Pecka

6. listopad 2014 | 22:53
Ústecký pivot Ladislav Pecka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czÚstecký pivot Ladislav Pecka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - V Česku nepůsobí mnoho sportovců, kteří by měli vlastní zkušenosti z angažmá v Japonsku. Jedním z mála je basketbalista Ladislav Pecka, od letošní sezóny posila prvoligového celku BK Ústí nad Labem. Třebaže strávil v daleké asijské zemi jen čtyři měsíce, získal hodně poznatků z tamního života, ale po sportovní stránce to podle jeho slov bylo slabší.

Jak jste se dostal do Japonska?

Pořádně ani nevím (úsměv). Prostě přes jednoho známého, který měl také známého. Vrátil jsem se v březnu po sezóně, která probíhala od konce října. Byla to taková rychlovka.

Co si vybavíte nejvíce při vzpomínce na japonské prostředí?

Spoustu zážitků. Poznal jsem jinou mentalitu, viděl jsem odlišný svět. Japonci jsou chováním a pokorou úplně někde jinde, než my. Poslušně třeba stojí za sebou ve frontách a nepředbíhají. Šestkrát jsem i za tak krátkou dobu byl v Tokiu, které má snad čtrnáct miliónů obyvatel. Člověk, který takové velkoměsto nenavštívil, si ani nedokáže představit, jak to tam vypadá.

Domlouval jste se anglicky?

Bohužel angličtinu měli na špatné úrovni. Chodil jsem každý den po dva měsíce do školy na japonštinu. Něco jsem pochytil, znám základní písmo a umím základní slova.

A jak se vám zamlouval basketbal?

Působil jsem ve městě Nagoja, kde jsem hrál druhou nejvyšší soutěž. Byla to amatérská liga. Trénovalo se jen dvakrát týdně. Všichni místní hráči pracovali, jenom já jsem tam byl na profesionální bázi. Co se týče basketbalové kvality, cítil jsem stagnaci. To nebyla pro mě cesta vpřed. Na rozdíl od životní stránky, nedal mi tamní basketbal vůbec nic.

Takže česká první liga a starty za Ústí jsou pro vás vítanou změnou a příležitostí k posunu ve výkonnosti?

Je tady letos oproti loňsku hodně nový kádr a pořád jsme na začátku, pokud jde o souhru a výkony. Každý hráč včetně mě chce balón, ale musíme spíš praktikovat týmové pojetí. K tomu je zapotřebí trpělivost.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516