DOKUMENT. ANO a PRO! Ústí podepsalo koaliční smlouvu, čeká se na zastupitelstvo

6. listopad 2014 | 10:35
Martin Hausenblas a Josef Zikmund podepisují koaliční smlouvu. Foto: archiv MojeÚstecko.czMartin Hausenblas a Josef Zikmund podepisují koaliční smlouvu. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Koalice mezi vítězným ANO a druhým PRO! Ústí je stvrzena podpisem koaliční smluvy. Primátorem má být zvolen Josef Zikmund, prvním náměstkem Martin Hausenblas.

Pokud se zdálo, že koaliční smlouva dvou subjektů, které budou následující čtyři roky řídit město Ústí nad Labem, vzniká poněkud déle, příčina byla jediná: důkladnost, s jakou vznikala," komentoval při podpisu smlouvy v ústeckém hotelu Vladimír Josef Zikmund, budoucí primátor krajského města.

"Deset kapitol (otevřenost a transparentnost, hospodárnost, zaměstnanost, bezpečnost, životní prostředí a kvalita života, kultura, sport, doprava, ale také školství či sociální oblast), obsahuje přes padesát programových priorit, na něž je koalice rozhodnuta se soustředit. Občané se s nimi budou moci co nejdříve seznámit, protože koaliční smlouva bude zveřejněna," dodal kandidát na primítora za ANO Ústí nad Labem.

Podle Josefa Zikmunda všechny oblasti budou dále rozpracovány do detailnějších bodů a zveřejněny do konce roku 2014 v Programovém prohlášení rady statutárního města Ústí nad Labem. "Zajímavým detailem Koaliční smlouvy, který jde nad rámec zákona, je příslib koaličních zastupitelů z hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí, že do tří měsíců po jmenování předloží čisté lustrační osvědčení," upřesnil Zikmund.

"Přílohou koaliční smlouvy je rovněž Etický kodex zastupitelů hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí. Jeho samozřejmou součástí je odevzdávání čestných prohlášení o činnostech, majetku, příjmech a darech podle zákona č. 159/2006 o střetu zájmů (ve znění pozdějších předpisů). Etický kodex je pro mne velmi důležitý. Chtěli bychom, aby se nám postupně dařilo vrátit do politiky etiku a rádi bychom pomohli ke kultivaci prostředí," dodal Martin Hausenblas, budoucí první náměstek ústeckého primátora z PRO! Ústí.

Ustavující zastupitelstvo se uskuteční v pondělí 10. listopadu 2014 od 16 hodin. Veřejnosti je přístupné.

DOKUMENT: Koaliční smlouva mezi ANO a PRO! Ústí

ČTĚTE:  Zikmund primátorem, Hausenblas náměstkem. Ústecká koalice si rozdělila posty

Autor: Radek Pešout

Šéfredaktor serveru SeveročeskýDeník.cz. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516