Čertovka už by neměla sesuvem strašit obyvatele Vaňova

29. prosinec 2014 | 17:19
Pohled na vaňovskou stranu. Foto: archiv MojeÚstecko.czPohled na vaňovskou stranu. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. (Vaňov) - Zástupci města diskutovali o aktuální situaci sesuvu Čertovka v ústeckém Vaňově s obyvateli města. Zástupce realizační firmy informoval o čerstvě dokončené rekonstrukci a úpravě kotvené pilotové stěny.

„Jsem moc rád, že se diskuse uskutečnila a podařilo se rozptýlit obavy obyvatel. My i občané teď například máme odborně potvrzeno, že dilatační praskliny v betonové skořepině nesignalizují nepevnost stěny. Její stabilizační funkce závisí na hluboko zapuštěných a kotvených pilotech,“ uvedl po debatě ústecký radní města David Daduč.

Diskuse se zúčastnili především vlastníci nemovitostí přímo pod sesuvem. S geologickými souvislostmi je seznámil Petr Kycl z České geologické služby, který Čertovku odborně sleduje už od roku 1999. O čerstvě dokončené rekonstrukci a úpravě kotvené pilotové stěny pod sesuvem je informoval autorizovaný inženýr v oboru geotechniky Martin Komín ze společnosti AZ Consult, který rekonstrukci projektoval.

Po dokončené rekonstrukci začíná průběžný monitoring řady jevů, který přinese podrobné údaje o aktuálním stavu stěny a pohybech sesuvu. S přítomnými občany Vaňova bylo domluveno, že jim město bude předávat zprávy o výsledcích monitoringu a případně i další související informace. Zároveň odborníci požádali občany, aby jim prostřednictvím magistrátu předávali poznatky, které oni mohou mít z místa jako první – například o skalním řícení z oblasti nad sesuvem.

Petr Kycl na závěr mimo jiné upozornil, že před sto lety se lidé lépe starali o krajinu – šetrně bdělávali políčka, čistili studánky a odvodňovací strouhy a podobně. Absence takové péče může být jedním z faktorů častějších svahových pohybů.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516