Ceny tepla v Ústí nad Labem a v Povrlech v roce 2015 mírně vzrostou

22. prosinec 2014 | 00:21
Radiátor, ilustrační foto. Foto: archiv MojeÚstecko.czRadiátor, ilustrační foto. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L., Povrly - Navýšení tepla pro rok 2015 od dodavatele Tepelné hospodářství města Ústí nad Labem bylo schváleno o 1, 74 %, což je pod 2% mírou inflace. Uvedla to společnost po valné hromadě.

Společnosti, která poskytuje služby v oblasti dodávek tepla a teplé vody pro objekty na území města Ústí n. L. a v obci Povrly, se podařilo pro rok 2015 prosadit velmi nízké navýšení ceny tepla, uvedla firma v prohlášení.

Valná hromada rozhodla o tom, že se THMÚ s okamžitou platností podřizuje Zákonu č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím a také s od 1.7. 2015 bude společnost zveřejňovat všechny svoje smlouvy. „Jsem rád, že jsme navázali spolupráci s novým vedením města a vnímám pozitivně, že se naše společnost připojí k transparentnosti, která je pro nové vedení města důležitá,“ sdělil generální ředitel ČEZ Teplárenská Vladimír Gult.

Valná hromada otevřela otázku uložení podzemního parovodu u Městských sadů a v Masarykově ulice a zahájí jednání se společností ČEZ Teplárenská tak, aby potřebné podklady pro realizaci byly k dispozici na dubnové jednání valné hromady 2015.

Neopomenutelným bodem jednání valné hromady společnosti Tepelné hospodářství města Ústí nad Labem byla společná dohoda o odběru elektrické energie. "Pokud se ukáže, že bude účelné, aby se spojily poptávky elektrické energie, bude město Ústí nad Labem, Tepelné hospodářství města Ústí nad Labem i Dopravní podnik města Ústí nad Labem odběratelem od jednoho dodavatele," stojí v prohlášení ústeckého magistrátu.

Společnost Tepelné hospodářství města Ústí nad Labem s.r.o. (THMÚ) poskytuje služby v oblasti dodávek tepla a teplé vody pro objekty na území města Ústí n. L. a v obci Povrly. Služby v této oblasti zajišťuje pro přibližně 30 000 bytů a pro nebytové objekty jako jsou školy, obchodní centra, zdravotní střediska, penziony, domovy důchodců apod. Pro výkon své činnosti THMÚ spravuje a obsluhuje energetická zařízení 253 výměníkových stanic, 14 plynových kotelen a k tomu příslušné sítě tepelných rozvodů. Do dalších 27 stanic zajišťuje dodávky páry a horké vody. Dodávky tepla jsou uskutečňovány teplovodním čtyřtrubkovým i dvoutrubkovým systémem.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

Zdrogovaný motorkář bez řidičáku ujížděl policistům!

11/8 / KRIMI / ÚSTÍ N.L. - V pátečním ránu zburcoval policisty nedisciplinovaný motorkář, který jim ujížděl bez helmy vysokou rychlostí. Později se ukázalo, že motorka byla kradená, řidič byl zdrogovaný a bez řidičáku.


Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

9/8 / ÚSTECKÉ SPORTY / TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.


V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

V úterý dojde k odstávce vody. Především na Klíši

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ N.L. - V úterý 1. srpna dojde k odstávce vody v některých částech Ústí nad Labem. Odstávka se plánuje na dobu mezi osmou a dvaadvacátou hodinou.


V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

V Ústí mohou vzniknout filmové ateliéry. Víme, kde

31/7 / AKTUALITY / ÚSTÍ NAD LABEM - Možná je to překvapivé, ale v Ústí nad Labem by se mohly točit filmy či reklamy. A to ve filmových ateliérech.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeÚstecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeÚstecko.cz na Facebooku


Redakce MojeÚstecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516